Wydawnictwo Harper Collins – Najlepsze Książki Po Angielsku Dla Dzieci i Młodzieży
7 września, 2020
Z ponad 200-letnim dziedzictwem HarperCollins jest jednym z czołowych wydawców książek na świecie, dysponującym katalogiem obejmującym różnorodne dzieła - od najnowocześniejszej współczesnej literatury po nagradzane aplikacje i wszystko pomiędzy.
Collins Learning jest pionierem w publikowaniu i opracowywaniu wiodących na rynku słowników, atlasów i wszelkiego rodzaju materiałów edukacyjno - naukowych dopasowanych do każdego wieku!

Firma William Collins & Sons została założona w Glasgow w 1819 r. I jako pierwsza publikowała biblie, atlasy i słowniki, ale później rozwinęła się, wydając dzieła największych autorów historii, takich jak CS Lewis, Agatha Christie i JRR Tolkien.

W 1990 roku firma połączyła się z Harper & Row – firmą założoną w Nowym Jorku w 1817 roku – w celu stworzenia światowej marki HarperCollins, której spółką macierzystą jest News Corp. W 2014 roku News Corp przejął Harlequin Enterprises, który stał się oddziałem HarperCollins na całym świecie.

Nasz wielokrotnie nagradzany dział dziecięcy publikuje najbardziej utalentowanych autorów , w tym Lauren Child, Michael Morpurgo, David Walliams, Judith Kerr, David Baddiel, Oliver Jeffers a także  klasyków wszechczasów, takich jak Paddington Bear i Dr Seuss.

Obecnie HarperCollins UK publikuje około 1000 książek rocznie!