Recenzja Książki Autorstwa Sally Hopgood – See You Later, Alligator
7 września, 2020
W tej historii spotykamy uroczego żółwia, który jest gotowy na podbój świata poza murami zoo. Aby to zrobić, musi najpierw pożegnać się ze wszystkimi swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi.
Żółw żegna się uroczym rymem. Jest zabawnie, a zdjęcia są kolorowe.

Odlatujący żółw ma spakowane torby i jest prawie gotowy do wyruszenia na przygodę, ale nie może odejść, dopóki nie pożegna się z każdym ze swoich zwierzęcych przyjaciół. Żółw zatrzymuje się na każdą nieśmiałą mysz i trzmiel, wykrzykując swoje rymowane pożegnania, sprawiając, że zastanawiasz się, czy być może opóźnia początek swojej podróży.

Jego zwierzęcy przyjaciele wyglądają na zaskoczonych, gdy nagle pojawia się na każdej stronie, by powiedzieć adieu – zwłaszcza zdumiony nosorożec, żółw, który pomylił się z jednorożcem! Z każdym pożegnaniem pożegnania żółwia stają się głupsze i bardziej kreatywne. Kiedy skończą się pożegnania i rozpocznie się przygoda?

 

 

Do zobaczenia później, Alligator to wspaniała historia z jasnymi, wciągającymi ilustracjami i wyrazistym, rymowanym tekstem, który dzieci będą chciały czytać - i chichotać - raz po raz.