Recenzja Książki Autorstwa Rachel Bright – The Way Home for Wolf
16 września, 2020
The Way Home for Wolf to książka o młodym wilku imieniem Wilf, który desperacko pragnie być wielkim, odważnym i sprytnym jak starsze wilki z jego stada - „Uwielbiał być dziki i pragnął dorosnąć ”. Wysiedlony z domu Wilf i jego wataha wilków muszą iść i poszukać nowego domu. Wilf desperacko stara się udowodnić, jak bardzo jest dorosły, ale podróż jest znacznie trudniejsza, niż się spodziewał, a młody Wilf ma się trochę źle.
Książka skierowana jest do dzieci w wieku 1-5 lat

Podobało nam się przesłanie zawarte w tej książce, ponieważ wiele dzieci może się z nim utożsamiać, pragnienie bycia dorosłym, bycia odważnym, bycia genialnym. Być większym niż oni. Kiedy nadal muszą się uczyć i słuchać. To także przyjaźń, dobroć i miłość. Kiedy Wilf gubi się, pomaga mu dobroć innych i tego wszyscy możemy się nauczyć.

Zilustrowana przez Jima Fielda książka jest pełna absolutnie wspaniałych ilustracji. Naszym zdaniem ilustracje w książce dla dzieci mogą ją zniszczyć, a te w The Way Home for Wolf są absolutnioe oszałamiające! Pełne koloru, atmosfery i dobrej zabawy!

Zakończenie wywołało uśmiech na wszystkich naszych twarzach, idealne połączenie zabawy, niebezpieczeństwa i magii z przyjaciółmi, rodziną i miłością.

Wspaniałe ilustracje i naprawdę cudowna, dobra historia, która dostarcza świetne przesłania!