Recenzja Książki Autorstwa Eileen Browne – Handa’s Noisy Night
7 września, 2020
Dwadzieścia pięć lat po opublikowaniu Handa’s Surprise i szesnaście lat po Handa’s Hen, Eileen Browne stworzyła kolejną niezwykle prostą i wspaniałą książkę z obrazkami o Handzie i jej przyjacielu Akeyo. Zawiera wszystkie magiczne składniki dwóch pozostałych książek, zapewniając wspaniałą niespodziankę bohaterom opowieści, ale pozostawiając nas, odbiorców książki, wiedząc więcej niż oni. Jestem pewna, że ten mały posmak mocy, jakiego doświadczają dzieci w przypadku tych książek, jest częścią ich atrakcyjności. Ale jest o wiele więcej.
Brawo, brawo, jest nowa książka z obrazkami Handa autorstwa Eileen Browne i jest cudowna!

W tej historii Handa wybiera się na nocowanie z Akeyo do chaty w ich kenijskiej wiosce. Jest trochę zdenerwowana, gdy się bawią, a potem siada z ich zabawkami w chacie. Słyszy niepokojące odgłosy. Po pierwsze to dźwięk parskania. „To tata” – powiedział Akeyo. „Prycha, kiedy się śmieje”. Następnie słyszy kolejno trajkotanie, grzechotanie, piski, siorbanie i płacz, kiedy kończą swoje gry i sypiają. Ale Akeyo ma dla nich wyjaśnienie. Ma bardzo hałaśliwą rodzinę! W nocy rozlega się tajemniczy huk, a rano pukanie do drzwi. Ale nikogo tam nie ma, kiedy otwierają drzwi. Rodzina twierdzi, że była cicha przez całą noc, pozostawiając dziewczynki zastanawiające się, co może wyjaśnić te odgłosy.

Każde małe dziecko, które pozostało z dala od domu na noc, rozpozna obawy Handy. Z przyjemnością zobaczą, jak życie w kenijskiej wiosce różni się od ich własnego, podczas gdy rodzina zachowuje się podobnie jak ich własna. Z przyjemnością nauczą się rozpoznawać i nazywać szereg nocnych zwierząt. I na pewno spodoba im się żart, który robią!

Piękna historia pod każdym względem. Raz po raz kolejny. Z całą pewnością wszystkie książki z tej serii zasługują żeby znależć się w każdej domowej biblioteczce!