Recenzja Gry Planszowej – The Highway Rat – Stand and Deliver
7 września, 2020
Książki Julii Donaldson to uwielbiane klasyki, a The Highway Rat jest jednym z naszych ulubionych. Wspaniale jest widzieć, jak książki takie jak ta zamieniają się w gry planszowe, dzięki czemu można powiązać czas opowieści z czasem zabawy. Może tylko zachęcić i pielęgnować zamiłowanie do czytania i głębszy związek z historiami, więc myślę, że to świetny pomysł!
Gra planszowa Highway Rat Stand and Deliver firmy Paul Lamond Games jest pięknie ilustrowana i bardzo wierna książce.

Gra jest odpowiednia dla dzieci od trzeciego roku życia i byłaby idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ koncepcja jest dość prosta do zrozumienia. Pomyślałam, że będzie to gra dla mnie i mojego najmłodszego syna do wspólnej gry, ale tak naprawdę moja pięcioletnia córka też bardzo chciała się przyłączyć i wszyscy lubili tę grę, więc działa dobrze dla całej rodziny.

Gra polega na poruszaniu się po planszy, próbując zebrać cztery różne rodzaje ciast i ciastek, bez przeszkadzania przez Szczur z autostrady. Podczas każdej tury, podczas gdy gracze się poruszają, słodko zębaty złoczyńca również ma szansę się ruszyć, a jeśli cię dogoni, ukradnie wszystkie twoje ciasta i desery, tak jak w książce.

Moim dzieciom podobał się niepewny element postaci Szczura z autostrady, ponieważ może dość szybko odwrócić losy gry, a osoba na czele nagle musiała wrócić do początku.

Cała gra jest bardzo dobrze wykonana z dobrej jakości materiałów i jest po prostu pięknym produktem. Byłby to naprawdę fajny prezent dla małego dziecka, być może wraz z egzemplarzem książki, a na pewno będzie miało dużo zabawy!