Jak Zachęcić Dziecko Do Czytania Po Angielsku
6 września, 2020
Zapytaliśmy rodziców i nauczycieli, którzy często odwiedzają naszą witrynę internetową, o pomysły na zachęcenie dzieci, zwłaszcza tych, które nie są podekscytowane książkami, do częstszego czytania. Dzięki wszystkim wskazówkom otrzymaliśmy mnóstwo porad, które podsumowaliśmy w siedmiu poniższych wskazówkach.
rodzice muszą wyrobić u dziecka nawyk czytania w bardzo młodym wieku, szczególnie w przypadku osób nie mówiących po angielsku.

Przeczytaj mi historię!

Prawie każda sugestia przesłana przez naszych doradców miała tę wiadomość u podstaw. Niezależnie od tego, czy wtulisz się pod kołdrę z kanapkami z masłem orzechowym, czy podążasz za książką na taśmie podczas podróży, wspólne czytanie jest potężnym narzędziem motywowania dziecka do czytania.

W Codziennym Życiu

Nasi doradcy szybko zauważyli, że materiały do ​​czytania mają wiele różnych kształtów i rozmiarów, z których niektóre mogą być bardziej dostępne dla nowego czytelnika. Gry wideo, czasopisma i komiksy zapewniają możliwość ćwiczenia czytania. Inne sugestie dotyczące skradania się pod radarem czytania przez nieufne dziecko obejmują granie w gry planszowe wymagające pisemnych instrukcji, korespondencję z kumplem i włączanie napisów na ekranie telewizora. Aby zilustrować praktyczną stronę czytania, poproś dziecko, aby pomogło Ci z listą zakupów lub zostaw notatki przypomnienia, aby dziecko mogło je odkryć w ciągu dnia.

Wszyscy powinni się świetnie bawić

Kolejnym przesłaniem, które było głośne i wyraźne, było to, że jeśli dzieci mają lubić czytać, to doświadczenie musi być przyjemne. Czytając ze swoimi dziećmi, angażuj je, zadając pytania dotyczące historii i pozwól im wypełnić puste miejsca. Możesz także tworzyć działania związane z czytanymi historiami. W jednym gospodarstwie domowym lektura Little House on the Prairie wywołała ożywione zabawy w pociągi i dyskusje o życiu na pograniczu. Inna rodzina lubi tworzyć mini-sztuki, odgrywając przeczytane historie. Podczas gdy jej wnuk „pomaga” w ogrodzie, jedna babcia pisze dla niego słowa, które ma pisać za pomocą zabłoconego patyczka. Gdy słowo jest gotowe, obaj wspólnie je wypowiadają, usuwają słowo, a następnie przechodzą do następnego. Ta gra w czytanie zajmuje jej wnukowi wiele godzin.

czytanie to umiejętność i trzeba ją rozwijać.

Zawsze pochwal swoje dziecko 

Innym skutecznym sposobem motywowania dziecka jest wykorzystanie jakiegoś widocznego zapisu osiągnięć. Wykres lub wykres oznaczający liczbę przeczytanych książek daje mu poczucie spełnienia. Aby trochę urozmaicić, wybierz motyw, który pasuje do zainteresowań Twojego dziecka. Jednym z przykładów może być olimpiada w czytaniu, podczas której dziecko idzie po złoto, czytając określoną liczbę książek.

Podobną metodę można zastosować, aby pomóc dziecku zapoznać się z różnorodnymi gatunkami dostępnymi do eksploracji. Utwórz kartę Bingo lub paszport, w którym każde pole można wypełnić, czytając tajemniczą książkę lub kawałek literatury faktu, aby podać kilka przykładów. Gdy cel zostanie osiągnięty, nagradzaj swoje dziecko czymś, aby uczcić jego specjalne osiągnięcie. Nie musi to być nic skomplikowanego – jeden na jeden raz z rodzicem lub nauczycielem albo rożek do lodów to sugestie naszych napiwków – po prostu coś, co pozwoli Twojemu dziecku wiedzieć, jak bardzo jesteś z niego dumny osiągnięcie.

Pozwól dziecku zdecydować

Czytanie powinno być wyborem, a nie obowiązkiem. Upewnij się, że masz do wyboru różne książki, czasopisma i inne materiały, z których może wybierać Twoje dziecko, gdziekolwiek się ono znajduje. Pozwól, aby zainteresowania Twojego dziecka kierowały jego wyborami dotyczącymi czytania. Chociaż dobrze jest sugerować, nie narzucaj dziecku swoich koncepcji tego, co Twoje dziecko powinno czytać. Miej też oko na poziom czytania książek, które wybierają Twoje dzieci. Pozwól im rozciągnąć się najlepiej, jak potrafią, ale bądź gotowy do pomocy, jeśli się zniechęcą.

Po przeczytaniu…

Czytanie nie musi kończyć się po odłożeniu książki. Porozmawiaj z dzieckiem o przeczytanych książkach i książkach, które Twoim zdaniem mogą mu się spodobać. Wskaż podobieństwa między codziennymi wydarzeniami a historiami, które niedawno czytałeś. Jeśli Twoje dziecko ma ulubionego autora, pomóż dziecku napisać do niego list. Aby uzyskać bardziej zorganizowaną dyskusję, rozważ dołączenie do klubu książki dla rodziców / dzieci lub założenie takiego klubu.

Hej, dzieciaki! Która godzina?

Bez względu na to, jak zmotywowane jest Twoje dziecko, nie będzie czytać, jeśli nie ma na to czasu. Oderwij czas z pracowitego dnia i poświęć go na lekturę, zarówno razem, jak i samodzielnie. Odkładając na bok konkretny czas, zamiast próbować przeciskać się między lekcjami piłki nożnej i tańca, wysyłasz wiadomość, że czytanie jest ważną czynnością i coś, co spodoba się Twojemu dziecku.

Pozwól, aby zainteresowania Twojego dziecka kierowały jego wyborami dotyczącymi czytania.